
Fundamenty to najważniejszy element każdej nieruchomości. Już podczas budowy trzeba zadbać o to, aby konstrukcja była wytrzymała. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Przekonajmy się w takim razie przed jakimi czynnikami chroni tego rodzaju izolacja.
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – w budynkach mieszkalnych i produkcyjnych
Czynniki środowiskowe mają ogromny wpływ na konstrukcję nieruchomości. Szkodliwe konsekwencje ma zwłaszcza oddziaływanie wody, co może prowadzić do wychładzania budynku. Mokre fundamenty sprawiają, że spada poziom izolacji termicznej, a tym samym ogrzewanie staje się kosztowne. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najpopularniejszą odmianą hydroizolacji, która chroni budynek przed niekorzystnym wpływem wód gruntowych oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Stosuje się ją zarówno przy nieruchomościach użytkowych, jak i przemysłowych. Podstawę budynku zabezpiecza się przy pomocy różnych rodzajów izolacji. Izolację przeciwwodną stosuje się w skrajnych przypadkach, czyli tam, gdzie woda zalega w pobliżu fundamentów. Natomiast w większości przypadków stosowana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże zabezpieczyć fundamenty przed wodą opadową.
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – powierz roboty fachowcom
Fundamenty można izolować od wewnątrz i na zewnątrz. Służą do tego przeróżne tworzywa budowlane, na przykład papy, zaprawy cementowe, masy hydroizolacyjne czy dyspersje akrylowe. Trzeba podkreślić, że skuteczna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na przygotowaniu oddzielnych projektów dla najważniejszych punktów jak przykładowo: kąty, załamania i brzegi murów. Dlatego roboty warto powierzyć firmom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wówczas zyskamy pewność, że nieruchomość jest odpowiednio zakonserwowana przed działaniem wody.