
Nie każde choroby jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w przypadku uszkodzeń kości, konieczności wykonania sztucznych zębów czy koron, dużych ubytków uzębienia oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle bądź nowotwory. Które techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?
Chirurg stomatolog – zabiegi
Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także regeneracją chorych tkanek.
Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?
Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w gabinecie i stosunek dentysty do chorych – wiele mówią nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy między innymi w internecie lub wśród przyjaciół.