
Najlepszą metodą na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd oraz względnie łatwa pielęgnacja – implant zębowy wraz z ceramiczną koronąwygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta niż zakładanie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ów proces i jak należy się do niego przygotować.
Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii
proces wszczepienia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto ważne jest także pozytywne nastawienie i zapanowanie nad strachem. Następnie dentysta nacina dziąsła. Pozwala to na odsłonięcie kości i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To najtrudniejsza część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się precyzją i wyczuciem. Dokładność ważna jest też przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w kości. Gdy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębów a środki znieczulające
Proces zakładania implantu zębowego budzi u części pacjentów strach przed ewentualnym przenikliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia korzysta z niezmiernie wydajnych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie podatni na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które kompletnie wyeliminuje możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.